MAKALE EDİTÖRLÜĞÜ

Tez editörü olarak, akademik yayın ve makaleleriniz için editörlük hizmeti vermekteyiz. Tez Editörü, yıllardır makale editörlüğü konusunda yasalara uygun olarak faaliyet göstermektedir.

MAKALE EDİTÖRLÜĞÜ

MAKALE YAZIM SÜRECİ

Her yazarın amacı, yazdığı makalenin araştırmacılar tarafından okunmasıdır. Yani yazarlık ve tercümanlık işinde çalışan herkes birinci derecede eserinin okuyucular tarafından görülüp okunmasını ister. Bu amaca ulaşmak için en önemli adımlardan biri hatasız ve düzgün bir şekilde makalenin hazırlanmasıdır. 

Bir makale ne kadar orjinal olsa, içerisinde imla ve dilbilgisi hataları makaleni kalitesiz olarak gösterir. Bir makalede en önemli konulardan bir onun doğru ve düzgün bir şekilde yazılmasıdır. Birçok derği makalenin içeriğine bakmadan önce onun editörlük bakımından kontrol eder. Eğer bir makale yazım esnasında iyi yazılmazsa o zaman dergiden kabul alması çok zor olur.

MAKALE EDİTÖRLÜĞÜ

Makale Editörlüğünde imla hatalarını, noktalama işaretlerini, gramer kurallarına uygunluğu, anlam bütünlüğünü ve anlam bozukluklarının bulunmadığını doğrular, Akademik dile uygunluğu ve en önemlisi yazım rehberliği ile uyumlu hale getirmeye çalışıyoruz. Her akademik çalışma için editörlük hizmeti gerçekten gereklidir.

MAKALE EDİTÖRLÜĞÜ ÜCRETLERİ

Editörlük gibi işlerde, yazı görülmeden fiyat vermek mümkün değildir. Ama bir fikir verme açısından bir makalenin editörlük ücreti 200-600 tl arası olabilir. Bu ücrette tüm makale editörlük adımları dahildir.

MAKALE EDİTÖRLÜĞÜ ADIMLARI

Editörlük hizmeti, yazım denetimi, dil bilgisi ve noktalama işaretlerinin kontrolunden daha fazlası anlamına gelir. Makale editörlüğü bir makalenin yayınlanmasından önce son adımdır ve son adım olması sebebiyle en önemli adımdır. Aşağıda yapılan adımlar gösterilmiştir.

  • Makalenin Benzerlik Oranını Kontrol Etme
  • Eğer Benzerlik Oranı Yüksek ise, Benzerlik Oranını Düşürme
  • İmla Hatalarını Kontrol Etme
  • Noktalama İşaretlerini Kontrol Etme
  • Gramer Kurallarına Uygunluğu Kontrol Etme
  • Anlam Bütünlüğünü ve Anlam Bozukluklarını Giderme
  • Dergi Formatına Uygun Hale Getirmek

Makale Düzenleme ve Kılavuza Uydurma Akademik bir çalışmada çok önemli ve içerik kadar öneme sahiptir. Makalelere puan verilirken bir kısmı da formattan gelir ve burada Makale Editörü devreye girer. Kılavuz yönergeleri oldukça ayrıntılıdır ve çok dikkatli okunması gerekir.

Akademik bir çalışmada önemsiz gibi görülecek pek çok ayrıntıya dikkat edilmesi gerekir, örneğin paragraf aralıkları, kaynakçanın doğru bir şekilde yazımı ve uygun şekilde gösterilmesi, yazı puntoları, satır aralıkları ve paragraf aralıklarının hepsi belli standartlarda olması gerekmektedir. 

Tez / Makale Editörü olarak akademisyenlere ve öğrencilere yardımcı olmaktayız. Tez / Makale Redaksiyon, Editörlük, İntihal Oranı Düşürme, İntihal Oranı Tespiti, SPSS / EViews Analizleri, Essay Yazdırma, Literatür Taraması, Bitirme Tezi ve Tez Danışmanlık konusunda hizmet veriyoruz. 

 

Talep Formu

Menu